Ginekolog odpowiada
ciąża a interferon- pilne
wynik badania nasienia
pilne pytnie
mam pytanie
do lekarza
CZESTE ODDAWANIE MOCZU W 6 MIESIACU CIAZY...
ILE ZELAZA???
Proszę o odpowiedż
Wyniki USG- czy jest się czym martwic?
Clotrimazolum w 8 miesiącu ciąży?
pęknięta szyjka macicy
Napięcie mięśniowe
PROSZĘ O POMOC - STRASZNE SAMOPOCZUCIE
Do Pana Doktora
??
ból w okolicy krocza
powiekszony jajnik w ciazy
Bromergon i prolaktyna
Rozbieżność w wymiarze brzuszka płodu
plamienie z dróg rodnych i ból jajników
Jak to jest z tym pasztetem?:-)
wyniki usg!malo wod plodowych co robic?
Połóg
Pytanie do Pana Doktora
Zapytanie do Pana Doktora: zapalenie dróg moczowych w ciąży
problem
Antybiotyki
czy to dobre leki na przeziebienie w ciązy???
SALMONELLA W 28 TYG. CIĄŻY
kruche naczynka krwionośne ?!?!?!?!
kolejna ciąża a karmienie piersią
pępowina
bezsenność w ciąży:(
Jeszcze raz szczepienie na grype. PILNE!!!!!!!!!!!!
prosze o pomoc:((
Zapytanie do Pana Doktora.
to jeszcze ja poprosze o interpretacje wyniku
Prosze o interpretacje wynikow !!!
Co jest na tym zdjęciu???
Dziwne krwawienie...


  


Losowe tematy
Strona główna - Ciąża
  Wielu rodziców pragnie, aby narodziny ich dziecka miały indywidualny, niepowtarzalny charakter. By były rodzinnym świętem. A tymczasem w świat intymnych małżeńskich i rodzicielskich uczuć wkraczają personel medyczny, wiedza i technika medyczna. Może to utrudnić przyszłym rodzicom radosne przeżywanie narodzin dziecka. Trudno im zaakceptować szereg czynności medycznych związanych z opieką lekarską w okresie ciąży i porodu. Zwłaszcza gdy wystąpią powikłania wymagające leczenia w oddziałach patologii ciąży, lub zabiegów położniczych. A przecież najważniejsze jest urodzenie zdrowego noworodka i zachowanie zdrowia matki. Temu podporządkowane są wszelkie procedury i badania medyczne. To prawda, że czasem uciążliwe, może czasochłonne. Większość z nich potwierdza jedynie prawidłowy przebieg ciąży. A jednak są konieczne. Na ich podstawie można przewidywać wiele nieprawidłowości i odpowiednio im przeciwdziałać. Taki jest sens współczesnej praktyki medycznej: wykrywać i zapobiegać poprzez skuteczne uprzedzające działanie.

  I tak: w pierwszej połowie ciąży dominuje uczucie niepewności, a często także niepokoju i przygnębienia. W tym okresie kobieta staje się szczególnie wrażliwa na reakcje najbliższych. Przywiązuje do nich dużą wagę i szuka w nich odpowiedzi na pytania: Czy jest akceptowana w nowej roli? Jak najbliżsi odbierają jej odmienny stan? Czy tak jak ona są szczęśliwi i dumni? Niepokój może budzić sytuacja rodzinna i zawodowa, perspektywa nowych obowiązków i związanych z tym wyrzeczeń. W przypadku, gdy jest to pierwsza ciąża, pojawia się lęk przed nieznanym. Do tego dochodzi niepokój o prawidłowy rozwój ciąży.

  W drugiej połowie ciąży kobiety stają się bardzo zdecydowane. Jeżeli wcześniej przyszła mama nie wiedziała np., czy zasłony mają być żółte czy zielone, albo gdzie postawić łóżeczko dziecka, teraz najczęściej nie ma problemu z podjęciem szybkiej decyzji. Dla wielu kobiet to czas remontów, przemeblowywania, urządzania pokoju lub kącika dla dziecka. Można powiedzieć, że w tym okresie przyszła matka wije gniazdko dla potomstwa. Oczywiście i teraz mogą pojawiać się chwile niepewności, pogorszenia samopoczucia, ale zdarza się to rzadziej.

Objawy ciąży Ciąża Bezpłodność Antykoncepcja Ginekologia Ciąża bliźniacza Poród Laktacja Przepisy kulinarne Niania Choroby dzieci Ciąża i prawo

aaa Hiperprolaktynemia

  Dobry wieczór , Panie doktorze czy przy ewentualnej hiperprolaktynemii miesiączki są regularne? Jakie są objawy zbyt wysokiego poziomu prolaktyny i jaki jej poziom jest znawany za normę ?

  100 - 500 IU/l. Mieisaczki mogą byc regularne. Może pojawiać się ból piersi i wyciek najczęsciej z obu brodawek. Czasem nie ma specjalnych objawów. SW

  Dziękuję. Panie doktorze ile średnio potrzeba parze kochającej sie bez zabezpieczenia by kobieta zaszła w ciążę? Czy średnia to faktycznie 6 miesiecy? zastanawiam się czy po 2 podejściach się martwić i iść zrobić poziom prolaktyny, jeszcze przed wizytą u ginekologa, który polecił przyjść jeśli nie uda się nam przez 6 miesięcy.Więcej informacji na ten temat: forum ciąża

Luteina a ciąża

Chciałam zapytać o wpływ przyjmowania luteiny na zajście w ciążę oraz czy należy sie starać o dziecko w trakcie przyjmowania luteiny czy w następnym cyklu Luteina jest to lek zawierający progesteron, hormon wytwarzany przez ciałko żółte. Bardzo korzystnie wpływa na błonę śluzową macicy (staje się bogatsza w substancje potrzebne rozwijającemu się zarodkowi) oraz na mięsień macicy (działanie rozkurczające). Progesteron ma działanie ogólnoustrojowe, najogólniej można powiedzieć, że przygotowuje organizm kobiety do ciąży. Z tych powodów Luteinę stosuje się jako lek podtrzymujący rozwój ciąży. Natomiast informacje od kiedy zacząć przyjmować tabletki, jaka drogą (doustnie lub dopochwowo) i w jakiej dawce należy uzyskać bezpośrednio od lekarza.
Copyright ©2006 ciaza.emama.eu. All rights reserved.
       ciaza.emama.eu/index.php?l=2947&p=3927
Zabawki Mustela Zabawki Matern Program