Ginekolog odpowiada
ciąża a interferon- pilne
wynik badania nasienia
pilne pytnie
mam pytanie
do lekarza
CZESTE ODDAWANIE MOCZU W 6 MIESIACU CIAZY...
ILE ZELAZA???
Proszę o odpowiedż
Wyniki USG- czy jest się czym martwic?
Clotrimazolum w 8 miesiącu ciąży?
pęknięta szyjka macicy
Napięcie mięśniowe
PROSZĘ O POMOC - STRASZNE SAMOPOCZUCIE
Do Pana Doktora
??
ból w okolicy krocza
powiekszony jajnik w ciazy
Bromergon i prolaktyna
Rozbieżność w wymiarze brzuszka płodu
plamienie z dróg rodnych i ból jajników
Jak to jest z tym pasztetem?:-)
wyniki usg!malo wod plodowych co robic?
Połóg
Pytanie do Pana Doktora
Zapytanie do Pana Doktora: zapalenie dróg moczowych w ciąży
problem
Antybiotyki
czy to dobre leki na przeziebienie w ciązy???
SALMONELLA W 28 TYG. CIĄŻY
kruche naczynka krwionośne ?!?!?!?!
kolejna ciąża a karmienie piersią
pępowina
bezsenność w ciąży:(
Jeszcze raz szczepienie na grype. PILNE!!!!!!!!!!!!
prosze o pomoc:((
Zapytanie do Pana Doktora.
to jeszcze ja poprosze o interpretacje wyniku
Prosze o interpretacje wynikow !!!
Co jest na tym zdjęciu???
Dziwne krwawienie...


  


Losowe tematy
Strona główna - Ciąża
  Wielu rodziców pragnie, aby narodziny ich dziecka miały indywidualny, niepowtarzalny charakter. By były rodzinnym świętem. A tymczasem w świat intymnych małżeńskich i rodzicielskich uczuć wkraczają personel medyczny, wiedza i technika medyczna. Może to utrudnić przyszłym rodzicom radosne przeżywanie narodzin dziecka. Trudno im zaakceptować szereg czynności medycznych związanych z opieką lekarską w okresie ciąży i porodu. Zwłaszcza gdy wystąpią powikłania wymagające leczenia w oddziałach patologii ciąży, lub zabiegów położniczych. A przecież najważniejsze jest urodzenie zdrowego noworodka i zachowanie zdrowia matki. Temu podporządkowane są wszelkie procedury i badania medyczne. To prawda, że czasem uciążliwe, może czasochłonne. Większość z nich potwierdza jedynie prawidłowy przebieg ciąży. A jednak są konieczne. Na ich podstawie można przewidywać wiele nieprawidłowości i odpowiednio im przeciwdziałać. Taki jest sens współczesnej praktyki medycznej: wykrywać i zapobiegać poprzez skuteczne uprzedzające działanie.

  I tak: w pierwszej połowie ciąży dominuje uczucie niepewności, a często także niepokoju i przygnębienia. W tym okresie kobieta staje się szczególnie wrażliwa na reakcje najbliższych. Przywiązuje do nich dużą wagę i szuka w nich odpowiedzi na pytania: Czy jest akceptowana w nowej roli? Jak najbliżsi odbierają jej odmienny stan? Czy tak jak ona są szczęśliwi i dumni? Niepokój może budzić sytuacja rodzinna i zawodowa, perspektywa nowych obowiązków i związanych z tym wyrzeczeń. W przypadku, gdy jest to pierwsza ciąża, pojawia się lęk przed nieznanym. Do tego dochodzi niepokój o prawidłowy rozwój ciąży.

  W drugiej połowie ciąży kobiety stają się bardzo zdecydowane. Jeżeli wcześniej przyszła mama nie wiedziała np., czy zasłony mają być żółte czy zielone, albo gdzie postawić łóżeczko dziecka, teraz najczęściej nie ma problemu z podjęciem szybkiej decyzji. Dla wielu kobiet to czas remontów, przemeblowywania, urządzania pokoju lub kącika dla dziecka. Można powiedzieć, że w tym okresie przyszła matka wije gniazdko dla potomstwa. Oczywiście i teraz mogą pojawiać się chwile niepewności, pogorszenia samopoczucia, ale zdarza się to rzadziej.

Objawy ciąży Ciąża Bezpłodność Antykoncepcja Ginekologia Ciąża bliźniacza Poród Laktacja Przepisy kulinarne Niania Choroby dzieci Ciąża i prawo

czy juz bedzie widać "fasolkę"

  Witam jestem od nie dawna na tym forum i postanowilam napisac. Bo mam pewną obawę. {rawdopodobnie jestem w ciązy .. na usg widać na razie tylko pecherzyk to bylo 14.09. jutro ide do lekarza znowu myśli pan, że już bedzie widać dzidzie? .. Ostatni okres miałam 2.08. moje cykle raczej byly nieregularne a jesli juz to dlugie (ponad 30 dni). Czy jest szansa abym ukrzala swoją upragniana dzidzie jutro? ..martwie sie bo duzo sie oczytala o mozliwosci pustego pecherzyka ciazowego.

  Jeśli ostatni okres miałaś 2/08, to obecnie jesteś w 7tc, więc już powinnaś zobaczyć dzidziusia Iśka

  oczywiście trzeba brać poprawkę na nieregularne cykle trzymam kciuki Iśka

  Napewno bedzie widac. Na ogol widac juz w 5/6 tygodniu :)

  dzieki z aodp. niestety nadal sie nie dowiem, bo lekarz nie zrobil mi usg .. ze wzgledu na to iz mam zalozyc nowa karte :/ bo wczesniej bylam na edykronologii zapisana .. echh niepotrzebne papierki :/ ..chyba sie wybiore do innego pod koniec tygodnia ..Więcej informacji na ten temat: forum ciąża

Poród a zapalenie pęcherza

Częste i bolesne zapalenia pęcherza (krew w moczu) zmusiły mnie do wizyty u urologa, który stwierdził, ża za każdym razem, kiedy zapalenie bedzie miało miejsce, niezbędne będą antybiotyki. Planuję ciążę i boję się, że przy porodzie naturalnym zapalenie będzie nieuniknione. Czy ewentualne zażycie antybiotyków w procesie leczenia zapalenia po porodzie jest wskazane? Zamierzam karmić piersią, czy dziecku coś może grozić? Nie wiadomo, czy zachoruje Pani na zapalenie pęcherza moczowego w ciąży lub w połogu. Należy robić wszystko, żeby do tego nie doszło (skuteczne wyleczenie kolejnej infekcji, stosowanie profilaktyczne leków, stosowanie ziołowych środków odkażających mocz, częste oddawanie moczu, picie około 1500-2000 litrów płynów dziennie). Może lekarz urolog będzie miał dla Pani jeszcze jakieś zalecenia zapobiegające nawrotom zakażenia, warto zapytać. W czasie ciąży powinna Pani powiedzieć zarówno lekarzowi prowadzącemu jak i lekarzom opiekującynm się Panią w szpitalu o skłonności do zapaleń pęcherza. Ma to dla Pani znaczenie, ponieważ zwraca uwagę na konieczność wykonywania badań, tak aby ewentualne zakażenie wychwycić już na początku. Poza tym, gdyby była konieczność założenia cewnika do pęcherza moczowego stosuje się nieco inną procedurę. Co zaś się tyczy leczenia, to u kobiety, która jest w ciąży lub karmi dziecko stosuje sie tylko takie leki, w tym antybiotyki, które są zarejestrowane do podawania w tym czasie, to znaczy nie mają niekorzystnego wpływu na dziecko.
Copyright ©2006 ciaza.emama.eu. All rights reserved.
       ciaza.emama.eu/index.php?l=2948&p=3927
Zabawki Mustela Zabawki Matern Program