Ginekolog odpowiada
ciąża a interferon- pilne
wynik badania nasienia
pilne pytnie
mam pytanie
do lekarza
CZESTE ODDAWANIE MOCZU W 6 MIESIACU CIAZY...
ILE ZELAZA???
Proszę o odpowiedż
Wyniki USG- czy jest się czym martwic?
Clotrimazolum w 8 miesiącu ciąży?
pęknięta szyjka macicy
Napięcie mięśniowe
PROSZĘ O POMOC - STRASZNE SAMOPOCZUCIE
Do Pana Doktora
??
ból w okolicy krocza
powiekszony jajnik w ciazy
Bromergon i prolaktyna
Rozbieżność w wymiarze brzuszka płodu
plamienie z dróg rodnych i ból jajników
Jak to jest z tym pasztetem?:-)
wyniki usg!malo wod plodowych co robic?
Połóg
Pytanie do Pana Doktora
Zapytanie do Pana Doktora: zapalenie dróg moczowych w ciąży
problem
Antybiotyki
czy to dobre leki na przeziebienie w ciązy???
SALMONELLA W 28 TYG. CIĄŻY
kruche naczynka krwionośne ?!?!?!?!
kolejna ciąża a karmienie piersią
pępowina
bezsenność w ciąży:(
Jeszcze raz szczepienie na grype. PILNE!!!!!!!!!!!!
prosze o pomoc:((
Zapytanie do Pana Doktora.
to jeszcze ja poprosze o interpretacje wyniku
Prosze o interpretacje wynikow !!!
Co jest na tym zdjęciu???
Dziwne krwawienie...


  


Losowe tematy
Strona główna - Ciąża
  Wielu rodziców pragnie, aby narodziny ich dziecka miały indywidualny, niepowtarzalny charakter. By były rodzinnym świętem. A tymczasem w świat intymnych małżeńskich i rodzicielskich uczuć wkraczają personel medyczny, wiedza i technika medyczna. Może to utrudnić przyszłym rodzicom radosne przeżywanie narodzin dziecka. Trudno im zaakceptować szereg czynności medycznych związanych z opieką lekarską w okresie ciąży i porodu. Zwłaszcza gdy wystąpią powikłania wymagające leczenia w oddziałach patologii ciąży, lub zabiegów położniczych. A przecież najważniejsze jest urodzenie zdrowego noworodka i zachowanie zdrowia matki. Temu podporządkowane są wszelkie procedury i badania medyczne. To prawda, że czasem uciążliwe, może czasochłonne. Większość z nich potwierdza jedynie prawidłowy przebieg ciąży. A jednak są konieczne. Na ich podstawie można przewidywać wiele nieprawidłowości i odpowiednio im przeciwdziałać. Taki jest sens współczesnej praktyki medycznej: wykrywać i zapobiegać poprzez skuteczne uprzedzające działanie.

  I tak: w pierwszej połowie ciąży dominuje uczucie niepewności, a często także niepokoju i przygnębienia. W tym okresie kobieta staje się szczególnie wrażliwa na reakcje najbliższych. Przywiązuje do nich dużą wagę i szuka w nich odpowiedzi na pytania: Czy jest akceptowana w nowej roli? Jak najbliżsi odbierają jej odmienny stan? Czy tak jak ona są szczęśliwi i dumni? Niepokój może budzić sytuacja rodzinna i zawodowa, perspektywa nowych obowiązków i związanych z tym wyrzeczeń. W przypadku, gdy jest to pierwsza ciąża, pojawia się lęk przed nieznanym. Do tego dochodzi niepokój o prawidłowy rozwój ciąży.

  W drugiej połowie ciąży kobiety stają się bardzo zdecydowane. Jeżeli wcześniej przyszła mama nie wiedziała np., czy zasłony mają być żółte czy zielone, albo gdzie postawić łóżeczko dziecka, teraz najczęściej nie ma problemu z podjęciem szybkiej decyzji. Dla wielu kobiet to czas remontów, przemeblowywania, urządzania pokoju lub kącika dla dziecka. Można powiedzieć, że w tym okresie przyszła matka wije gniazdko dla potomstwa. Oczywiście i teraz mogą pojawiać się chwile niepewności, pogorszenia samopoczucia, ale zdarza się to rzadziej.

Objawy ciąży Ciąża Bezpłodność Antykoncepcja Ginekologia Ciąża bliźniacza Poród Laktacja Przepisy kulinarne Niania Choroby dzieci Ciąża i prawo

Pytanie do lekarza

  Witam! Endokrynolog zalecił mi branie codziennie leku Letrox 50, natomiast ginekolog nie jest zbyt zadowolony z powodu brania jakichkolwiek leków na tarczycę. Czy ten lek może zaszkodzić ciąży???

  Madziucha, Pytanie podstawowe - dlaczego bierzesz ten hormon Ja po operacji tarczycy (prawego płata nie mam) muszę brać substytut, inaczej narażałabym dziecko na poważne wady. Biorę ELTROXIN i też 50-tkę. Mój pierwszy gin, też nie widział potrzeby stosowania leku i jak się okazało był W STRASZNYM BŁĘDZIE. Zrobiłam badania hormonów (dr Sławek zalecił) i okazało się, że dawka jest za niska (brałam 25-tkę i tylko 2xtygodniu), a hormony leciały na łeb na szyję (niedoczynność) Teraz jestem pod stałą obserwacją (co 4 tygodnie badanie hormonów) tak żeby mieć poziom pod kontrolą. Co do samego preparatu to jest to odpowiednik naturalnego hormonu więc jego brak (ale musi to być potwierdzone badaniem FT4 i TSH ew. także FT3) może zaszkodzić. Branie w ciąży nie. Panie doktorze - co Pan na to? Iśka

  Endokrynolog zalecił mi brane tego leku ponieważ miałam zapalenie tarczycy, w wyniku czego mam zmienioną strukturę tarczycy. Zalecił mi profilaktykę bo ponoć jestem bardzo narażona na niedoczynność. Jeszcze nie jestem w ciąży ale staramy się o Dzidzię więc chcę się dobrze przygotować.

  Madziucha, W takim razie musisz być pod kontrolą endo, a dobry ginekolog powinien sam na konsultację nalegać. No i sprawdzaj hormony (FT4 i TSH) - w ciąży zagrożenie niedoczynnością szybko może stać się niedoczynnością. Poza tym hormony tarczycy wpływają na zajście w ciążę więc może warto już się temu przyglądać. Endo powinien decydować. Mój nowy ginekolog absolutnie tego wymaga. Iśka

  Jak najbardziek trzeba brać wg zaleceń endokrynologa, w ciązy pewnie tez. SWWięcej informacji na ten temat: forum ciąża

Czy jestem nosicielką HPV?

Mój problem to hpv. Badani wykazały hpv 16 18 32. Stosowałam condyline, 3-krotnie krioterapię, która jest najbardziej skuteczna. Jestem właśnie tydzień po zabiegu. Przyjęłam szczepionkę silgard, we wrześniu będzie 3-cia, ostatnia. CO JESZCZE MOGĘ ZROBIĆ, BY ZATRZYMAĆ TEN WIRUS, BY NIE WYWOŁAŁ RAKA SZYJKI MACICY? Jeśli nie ma zmnian skórnych, to czy nie zarażam? Jeśli zaszczepię partnera, czy będzie on w pełni chroniony? Jest Pani nosicielką wirusa HPV. Nie ma skutecznego leczenia tego typu zakażeń. Wirus sam się z czasem eliminuje u większości kobiet. Zrobiła już Pani wiele, żeby pomóc własnemu organizmowi w eliminacji wirusa. Radzę wykonywać regularnie badania cytologiczne, zgodnie z zaleceniami lekarza prowadzącego w oparciu o sugestie cytologa. Badanie cytologiczne wykrywa stany przedrakowe, tzn. te, ktore predysponują do rozwoju raka i to jest w Pani przypadku najważniejsze. Jesli chodzi o partnera, to brak jest wyników badań dotyczących skuteczności szczepień u mężczyzn, ale mówi się o korzyściach z tego wynikających. Wirus może przenosić się na partnera/partnerkę mimo braku objawów klincznych.
Copyright ©2006 ciaza.emama.eu. All rights reserved.
       ciaza.emama.eu/index.php?l=2959&p=3927
Zabawki Mustela Zabawki Matern Program