Ginekolog odpowiada
Natamacyna-stosowanie
Ból pod biustem
Prosze o odp Pana doktora
nietolerancja glukozy
Pytanka do doktora Sławka
upławy w ciąży?
ból...
Wskazania do cięcia cesarskiego
koty w domu
krwawienie z odbytu
Najbardziej wiarygodna ciążowa strona internetowa-kalendarz?
stosowanie YASMINu a nosicielstwo WZW typuB-PILNE!
Cytologia- proszę o interpretację wyniku
Interpretacja wynikow usg dopochwowego
E. Coli w moczu
Wyniki usg, dziwne oznaczenia
Prosze o interpretację wyników
Mętny mocz
seks po laparoskopii
nadmierna wydzielina
ciąza a latanie samolotem
Gronkowiec
Pytanie do Pana Doktora
do doktora Sławka nt. kosmetyków
POMIARY USG nieprawdłowe
DO DOKTORA SŁAWKA- "FARBOWANIE WŁOSÓW" PILNE!!!!!
Bol po oddaniu moczu- prosze o pomoc
Skurcze co 3 minuty.
! Szerokość Fałdu Karku !
Bardz wymiotuje w ciazy,zaczynam sie martwic
Jak długo podniesiona temperatura?
Pytanie o piersi
do Pana doktora
upławy
ból jajnika
zespół policystycznych jajników
Luteina i owulacja
długość szyjki macicy
Spasmophen w ciąży???
grypa żołądkowa


  


Losowe tematy
Strona główna - Ciąża
  Wielu rodziców pragnie, aby narodziny ich dziecka miały indywidualny, niepowtarzalny charakter. By były rodzinnym świętem. A tymczasem w świat intymnych małżeńskich i rodzicielskich uczuć wkraczają personel medyczny, wiedza i technika medyczna. Może to utrudnić przyszłym rodzicom radosne przeżywanie narodzin dziecka. Trudno im zaakceptować szereg czynności medycznych związanych z opieką lekarską w okresie ciąży i porodu. Zwłaszcza gdy wystąpią powikłania wymagające leczenia w oddziałach patologii ciąży, lub zabiegów położniczych. A przecież najważniejsze jest urodzenie zdrowego noworodka i zachowanie zdrowia matki. Temu podporządkowane są wszelkie procedury i badania medyczne. To prawda, że czasem uciążliwe, może czasochłonne. Większość z nich potwierdza jedynie prawidłowy przebieg ciąży. A jednak są konieczne. Na ich podstawie można przewidywać wiele nieprawidłowości i odpowiednio im przeciwdziałać. Taki jest sens współczesnej praktyki medycznej: wykrywać i zapobiegać poprzez skuteczne uprzedzające działanie.

  I tak: w pierwszej połowie ciąży dominuje uczucie niepewności, a często także niepokoju i przygnębienia. W tym okresie kobieta staje się szczególnie wrażliwa na reakcje najbliższych. Przywiązuje do nich dużą wagę i szuka w nich odpowiedzi na pytania: Czy jest akceptowana w nowej roli? Jak najbliżsi odbierają jej odmienny stan? Czy tak jak ona są szczęśliwi i dumni? Niepokój może budzić sytuacja rodzinna i zawodowa, perspektywa nowych obowiązków i związanych z tym wyrzeczeń. W przypadku, gdy jest to pierwsza ciąża, pojawia się lęk przed nieznanym. Do tego dochodzi niepokój o prawidłowy rozwój ciąży.

  W drugiej połowie ciąży kobiety stają się bardzo zdecydowane. Jeżeli wcześniej przyszła mama nie wiedziała np., czy zasłony mają być żółte czy zielone, albo gdzie postawić łóżeczko dziecka, teraz najczęściej nie ma problemu z podjęciem szybkiej decyzji. Dla wielu kobiet to czas remontów, przemeblowywania, urządzania pokoju lub kącika dla dziecka. Można powiedzieć, że w tym okresie przyszła matka wije gniazdko dla potomstwa. Oczywiście i teraz mogą pojawiać się chwile niepewności, pogorszenia samopoczucia, ale zdarza się to rzadziej.

Objawy ciąży Ciąża Bezpłodność Antykoncepcja Ginekologia Ciąża bliźniacza Poród Laktacja Przepisy kulinarne Niania Choroby dzieci Ciąża i prawo

Luteina a owulacja

  Witam! Miałam bardzo nieregularne cykle, trwały nawet do 67 dni. Stwierdzono u mnie PCO. W dołkach jajnikowych mam drobne cysty. Nie mogę zajść w ciążę. Staramy się z mężem od 8 miesięcy. Ginekolog zalecił mi Luteinę na uregulowanie cyklu. Biorę ją drugi cykl. Nie wiem czy dochodzi u mnie do owulacji. Codziennie mierzę sobie temperaturę. Po Luteinie skoczyła do ok. 37. Ale czy to oznacza, że doszło do owulacji? :? Luteina ma nam podobno pomóc w zajściu w ciążę, ale nie wiem w jaki sposób? :oops: Nie wiem też kiedy jest najlepszy czas do współżycia (oczywiście zawsze :D ), by zajść w ciążę - czy wtedy kiedy biorę Luteinę czy zanim zaczynam ją brać. Przed ślubem wiele czytałam na temat cyklu kobiety. Wszystko było dla mnie w miarę jasne, ale od kiedy dowiedziałam się o PCO i o tym, że nie wiadomo czy będziemy mieli dzieci, to cała ta wiedza straciła sens. Kompletnie nie wiem o co chodzi :cry: Bardzo proszę o odpowiedź. I z góry dziękuję. K.

  Sądzę, że sama Luteina nie pomoże. Można póbować stymulacji owulacji -kilka możliwych schematów. Przy podejrzeniu PCO dobrym krokiem może być laaparokopia - można wtedy odpowiednio potraktować zmienione jajniki, uwolnić ew. zrosty lub sprawdzić drożność jajowodów. Badanie nasienia partnera także do wykonania. S. Warzęchowski

Luteina a owulacja

  Bardzo Panu dziękuję za odpowiedź. Zastanawiam się tylko dlaczego lekarze z mojej miejscowości zbywają mnie tą Luteiną, zamiast konkretnie zadziałać. Pozdrawiam. Radosnych Świąt!Więcej informacji na ten temat: forum ciąża

Obniżenie przedniej ściany pochwy

Mam 29 lat. Jestem 19 dni po porodzie. 6 dni temu poczułam pewien dyskomfort w okolicach narządów rodnych (pochwa wyszła "na zewnątrz"). Rodziłam po raz drugi siłami natury, tym razem bez nacięcia. Dziecko ważyło 4240g, pierwsze 4290g. Po porodzie szybko wróciłam do formy. Mogłam swobodnie siedzieć i opieka nad dzieckiem nie sprawiała mi problemu. Nie wypoczywałam leżąc. Szybko wróciłam do prac domowych. Obniżenie pochwy nastąpiło dzień po tym, jak niosłam dość ciężką siatkę. Czy to mogło być powodem? Od lekarza ginekologa dowiedziałam się, że powinnam wykonywać ćwiczenia dna miednicy - Kegla, aby wzmocnić te partie mięśni. Czy jest szansa, że pochwa wróci do stanu sprzed porodu? Czy oprócz ćwiczeń Kegla są jakieś inne środki zaradcze? Jak często powinnam ćwiczyć mięśnie w okresie połogu, aby ich nie przeforsować? Czy powodem obniżenia się ściany pochwy jest zerwanie więzadeł, czy tylko ich osłabienie? Z góry dziękuję za szybką odpowiedź. Obniżenie ścian pochwy pochwy i/lub macicy jest trwałym uszkodzeniem aparatu podtrzymującego macicę. Powodowane jest kilkoma czynnikami. Należą do nich: predyspozycje genetyczne ("słabsza" tkanka łączna i mięśniowa dna miednicy), urazy i mikrourazy mięśni dna miednicy powstałe podczas porodu, zwiększone ciśnienie w jamie brzusznej (ciężka praca fizyczna, noszenie ciężkich rzeczy), obniżenie wydzielania estrogenów (hormony). Są różne stopnie obniżania. W wyniku ćwiczeń (ćwiczenia Kegla powinny być wykonywane codziennie, inne ćwiczenia mięśni dna miednicy co najmniej 2 razy w tygodniu) może nastąpić poprawa, ale prawdopodobnie nie całkowite cofnięcie się zmian (chyba, że obniżanie jest bardzo niewielkiego stopnia). Należy jednak już na stałe unikać czynników, które mogą doprowadzić do obniżania. Na temat możliwości leczenia zachowawczego (niewielkie efekty) może wypowiedzieć się jedynie lekarz prowadzący. Skutecznym leczeniem jest leczenie operacyjne.