Ginekolog odpowiada
wyniki morfologii
test ciążowy z krwi
farbowanie włosów w ciąży
tampony 2 m-ce po porodzie?
KRWAWIENIE W 1 TRYMESTRZE CIĄŻY
Przezierność karkowa
przemiana materii a ciąża
Do Lila :)
Diagnostyka przezierności
TSH jaka norma dla noworodka!!!!!!! prosze o odpowiedź
Po czym poznać, że szyjka się skraca lub rozwiera
Ciążą a zabieg chirurgiczny
Pytanie do pana dr- ciąża a poziom hcg
Do pana Doktora
Pytanie do Pana doktora. Bardzo proszę o odpowiedź !
Wyniki USG proszę o interpretację
jak to możliwe
DO PANA DOKTORA - CRP
herbata lipowa
CRP 34 proszę o radę
zzo - kiedy się podaje?
wynik HISTOPATOLOGICZNY po poronieniu..co to znaczy
Co to moze byc ?????
Do pana doktora
Do doktora Sławka
Dziwny ból...
ciąża i okres...
pomoc w interpretacji USG
czy to juz zapalenie pochwy?
Pytanie do Pana doktora-ciąża chemiczna
Paciorkowiec, skracająca się szyjka :(
Nieszczęsny cukier.... proszę o odpowiedź
do pana doktora
twardnienie brzucha w 26 tyg. - do dr.
jaki poród przy astmie?
Czy inseminacja moze byc refundowana ???
pytanie
Torbiel prosze o pomoc!!!!
Panie` Doktorze mam pewien problem
półpasiec


  


Losowe tematy
Strona główna - Ciąża
  Wielu rodziców pragnie, aby narodziny ich dziecka miały indywidualny, niepowtarzalny charakter. By były rodzinnym świętem. A tymczasem w świat intymnych małżeńskich i rodzicielskich uczuć wkraczają personel medyczny, wiedza i technika medyczna. Może to utrudnić przyszłym rodzicom radosne przeżywanie narodzin dziecka. Trudno im zaakceptować szereg czynności medycznych związanych z opieką lekarską w okresie ciąży i porodu. Zwłaszcza gdy wystąpią powikłania wymagające leczenia w oddziałach patologii ciąży, lub zabiegów położniczych. A przecież najważniejsze jest urodzenie zdrowego noworodka i zachowanie zdrowia matki. Temu podporządkowane są wszelkie procedury i badania medyczne. To prawda, że czasem uciążliwe, może czasochłonne. Większość z nich potwierdza jedynie prawidłowy przebieg ciąży. A jednak są konieczne. Na ich podstawie można przewidywać wiele nieprawidłowości i odpowiednio im przeciwdziałać. Taki jest sens współczesnej praktyki medycznej: wykrywać i zapobiegać poprzez skuteczne uprzedzające działanie.

  I tak: w pierwszej połowie ciąży dominuje uczucie niepewności, a często także niepokoju i przygnębienia. W tym okresie kobieta staje się szczególnie wrażliwa na reakcje najbliższych. Przywiązuje do nich dużą wagę i szuka w nich odpowiedzi na pytania: Czy jest akceptowana w nowej roli? Jak najbliżsi odbierają jej odmienny stan? Czy tak jak ona są szczęśliwi i dumni? Niepokój może budzić sytuacja rodzinna i zawodowa, perspektywa nowych obowiązków i związanych z tym wyrzeczeń. W przypadku, gdy jest to pierwsza ciąża, pojawia się lęk przed nieznanym. Do tego dochodzi niepokój o prawidłowy rozwój ciąży.

  W drugiej połowie ciąży kobiety stają się bardzo zdecydowane. Jeżeli wcześniej przyszła mama nie wiedziała np., czy zasłony mają być żółte czy zielone, albo gdzie postawić łóżeczko dziecka, teraz najczęściej nie ma problemu z podjęciem szybkiej decyzji. Dla wielu kobiet to czas remontów, przemeblowywania, urządzania pokoju lub kącika dla dziecka. Można powiedzieć, że w tym okresie przyszła matka wije gniazdko dla potomstwa. Oczywiście i teraz mogą pojawiać się chwile niepewności, pogorszenia samopoczucia, ale zdarza się to rzadziej.

Objawy ciąży Ciąża Bezpłodność Antykoncepcja Ginekologia Ciąża bliźniacza Poród Laktacja Przepisy kulinarne Niania Choroby dzieci Ciąża i prawo

Czy inseminacja moze byc refundowana ???

  Dziewczyny, mam problem, czy inseminacje może być refundowana. Taka porzyjemnosc dla mojej kieszeni czeka nas od lutego i chciałabym sie dowiedziec czy sa szanse na jakos pomoc od NFZ. Z góry dziekuje za odpowiedzi pozdrawiam :)

  inseminacja jest refundowana... :)

  Ponadto metody in vitro wzbudzają znaczne kontrowersje moralno-etyczne m.in. ze względu na manipulację na embrionach i ich znaczną śmiertelność (z kilkunastu embrionów wszczepia się kilka, z czego przeżywa najczęściej jeden, chociaż obserwuje się dość duży odsetek ciąż mnogich – i to np. trojaczków). Metoda ta nie jest niestety w Polsce refundowana. Nie wynika to raczej z wątpliwości etycznych, ale z racji ekonomicznych. Dla ekspertów zdrowia publicznego skuteczność metody w porównaniu z jej kosztami nie daje podstaw do objęcia jej programem refundacji. Szansą jest kwalifikacja do programów naukowo-badawczych prowadzonych co jakiś czas przez kliniki akademii medycznych lub pokrycie znacznych kosztów z własnej kieszeni. Informacje z innego forum, wynika z tego,ze nie jest niestety refundowana .

   jagniecja inseminacja to nie to samo co in vitro poczytaj troszke zanim napiszesz nieprawde... :roll: http://www.forumginekologiczne.pl/txt/print,1991,2 i jest refundowana...na 100% :D in vitro to zaplodnienie pozaustrojowe a inseminacja to tylko tzw. zaplemnienie ...czyli po odpowiednim spreparowaniu nasienie wpuszczenie go do bezposrednio do macicy kobiety.. :)

  moze nie trafilam w odpowiednia informacje,ale z tego co wiem to nawet insemincja nie jest niestety refundowana. A juz na pewno nie zostanie za tych rzadow. W linku w ktorym podalas jest orientacyjna cena, a wiec to sugeruje,ze inseminacja nie jest bezplatna. Ja biorac duphaston dziwie sie,ze nie ma na niego znizki, a przeciez sluzy leczeniu,a najczesciej podtrzymywaniu ciazy.Więcej informacji na ten temat: forum ciąża

Zajscie w ciaze a karmienie

Czy w 3 tygodniu po porodzie można zajść w ciąże? Karmię piersią regularnie co 2-3 godz. Czy to prawda, że przy tak częstym i regularnym karmieniu płodność wraca około 3 miesiąca? W okresie karmienia piersią bywa różnie. Najczęściej tak długo, jak kobieta karmi i nie miesiączkuje, to nie występuje owulacja. Tak jest, co chciałabym jeszcze raz podkreślić, najczęściej - ale nie zawsze. Jeśli nie planuje Pani ciąży, to radzę stosować metodę Billingsa (obserwacji śluzu) lub prezerwatywę lub skonsultować się z ginekologiem w sprawie stosowania którejś z metod antykoncepcyjnych.
Copyright ©2006 ciaza.emama.eu. All rights reserved.
       ciaza.emama.eu/index.php?l=6254&p=6355
Zabawki Mustela Zabawki Matern Program