Ginekolog odpowiada
wyniki morfologii
test ciążowy z krwi
farbowanie włosów w ciąży
tampony 2 m-ce po porodzie?
KRWAWIENIE W 1 TRYMESTRZE CIĄŻY
Przezierność karkowa
przemiana materii a ciąża
Do Lila :)
Diagnostyka przezierności
TSH jaka norma dla noworodka!!!!!!! prosze o odpowiedź
Po czym poznać, że szyjka się skraca lub rozwiera
Ciążą a zabieg chirurgiczny
Pytanie do pana dr- ciąża a poziom hcg
Do pana Doktora
Pytanie do Pana doktora. Bardzo proszę o odpowiedź !
Wyniki USG proszę o interpretację
jak to możliwe
DO PANA DOKTORA - CRP
herbata lipowa
CRP 34 proszę o radę
zzo - kiedy się podaje?
wynik HISTOPATOLOGICZNY po poronieniu..co to znaczy
Co to moze byc ?????
Do pana doktora
Do doktora Sławka
Dziwny ból...
ciąża i okres...
pomoc w interpretacji USG
czy to juz zapalenie pochwy?
Pytanie do Pana doktora-ciąża chemiczna
Paciorkowiec, skracająca się szyjka :(
Nieszczęsny cukier.... proszę o odpowiedź
do pana doktora
twardnienie brzucha w 26 tyg. - do dr.
jaki poród przy astmie?
Czy inseminacja moze byc refundowana ???
pytanie
Torbiel prosze o pomoc!!!!
Panie` Doktorze mam pewien problem
półpasiec


  


Losowe tematy
Strona główna - Ciąża
  Wielu rodziców pragnie, aby narodziny ich dziecka miały indywidualny, niepowtarzalny charakter. By były rodzinnym świętem. A tymczasem w świat intymnych małżeńskich i rodzicielskich uczuć wkraczają personel medyczny, wiedza i technika medyczna. Może to utrudnić przyszłym rodzicom radosne przeżywanie narodzin dziecka. Trudno im zaakceptować szereg czynności medycznych związanych z opieką lekarską w okresie ciąży i porodu. Zwłaszcza gdy wystąpią powikłania wymagające leczenia w oddziałach patologii ciąży, lub zabiegów położniczych. A przecież najważniejsze jest urodzenie zdrowego noworodka i zachowanie zdrowia matki. Temu podporządkowane są wszelkie procedury i badania medyczne. To prawda, że czasem uciążliwe, może czasochłonne. Większość z nich potwierdza jedynie prawidłowy przebieg ciąży. A jednak są konieczne. Na ich podstawie można przewidywać wiele nieprawidłowości i odpowiednio im przeciwdziałać. Taki jest sens współczesnej praktyki medycznej: wykrywać i zapobiegać poprzez skuteczne uprzedzające działanie.

  I tak: w pierwszej połowie ciąży dominuje uczucie niepewności, a często także niepokoju i przygnębienia. W tym okresie kobieta staje się szczególnie wrażliwa na reakcje najbliższych. Przywiązuje do nich dużą wagę i szuka w nich odpowiedzi na pytania: Czy jest akceptowana w nowej roli? Jak najbliżsi odbierają jej odmienny stan? Czy tak jak ona są szczęśliwi i dumni? Niepokój może budzić sytuacja rodzinna i zawodowa, perspektywa nowych obowiązków i związanych z tym wyrzeczeń. W przypadku, gdy jest to pierwsza ciąża, pojawia się lęk przed nieznanym. Do tego dochodzi niepokój o prawidłowy rozwój ciąży.

  W drugiej połowie ciąży kobiety stają się bardzo zdecydowane. Jeżeli wcześniej przyszła mama nie wiedziała np., czy zasłony mają być żółte czy zielone, albo gdzie postawić łóżeczko dziecka, teraz najczęściej nie ma problemu z podjęciem szybkiej decyzji. Dla wielu kobiet to czas remontów, przemeblowywania, urządzania pokoju lub kącika dla dziecka. Można powiedzieć, że w tym okresie przyszła matka wije gniazdko dla potomstwa. Oczywiście i teraz mogą pojawiać się chwile niepewności, pogorszenia samopoczucia, ale zdarza się to rzadziej.

Objawy ciąży Ciąża Bezpłodność Antykoncepcja Ginekologia Ciąża bliźniacza Poród Laktacja Przepisy kulinarne Niania Choroby dzieci Ciąża i prawo

twardnienie brzucha w 26 tyg. - do dr.

  Od wczoraj zauważyłam, że twardnieje mi brzuch od dołu i zaraz odczuwam parcie na mocz. Dzisiaj działo się tak tez kilka razy, szczególnie jak jechałam samochodem, a jak wjechałam na dziurę to już na pewno. Jak wypoczywam i trochę poleżę to twardnienie mnie "nie łapie", ale jak tylko szybko idę to znów się powtarza. Martwię się , bo jeszcze kilka dni temu tak się nie działo, a może nie było tak odczuwalne? Ale nie było takiego nagłego parcia na mocz pomimo tego,że parę chwil wcześniej byłam w WC. Czy mam skonsultować się ze swoim lekarzem (wizytę mam dopiero 4 stycznia), czy wystarczy, że zacznę brać magnez i no-spę. Teraz biorę tylko żelazo i witaminy.

  nie jestem lekarzem, ale uważam, że nie powinnaśbrać nic na własną rękę. najlepiej zadzwoń do swojego lekarza, bo to co opisujesz wygląda mi na skurcze, a na te jeszcze za wcześnie. tylko bez paniki, bo narazie nic się nie dzieje. pozdrawiam

  mam te same objawy, tez mi brzuch twardnieje, nie jest to bolesne, trwa kilkanaście sekund. biorę nospe i magnez 2 x dziennie. jutro mam wizyte, to cos sie dowiem. tez sie martwię :cry:

  Aha! Zapomniałam napisać, że 7 grudnia miałam ostnia wizytę , byłam badana i było wszystko ok. Tylko wtedy nie było tego twardnienia. W pierwszej ciąży pięć lat temu miałam problem z wcześniejszym rozwieraniem szyjki wod 7 m-ca i brałam Scopolan i Diphergan. Monka81 napisz jutro co powiedział ci lekarz. Może dr Sławek mi cos poradzi?

   Czarnula nic na własną rękę. Na wszelki wypadek skontaktuj się z lekarzem, szczególnie, że miałaś problemy z pierwszą ciążą. Ja tez tak ok 27-28 tygodnia dostałam skurczy no i teraz biorę leki na podtrzymanie i duuuuużo odpoczywam. Wszystko jest ok. Pozdrawiam serdecznie.Więcej informacji na ten temat: forum ciąża

Seks po wyłyżeczkowaniu

Jaki czas musi upłynąć od wyłyżeczkowania, aby można było współżyć? Pragnę dodać, że nie miałam żadnych powikłań. Rozpocząć współżycie można, o ile nie ma przeciwwskazań, po miesiączce, która wystąpi bezpośrednio po zabiegu.
Copyright ©2006 ciaza.emama.eu. All rights reserved.
       ciaza.emama.eu/index.php?l=6256&p=6355
Zabawki Mustela Zabawki Matern Program