Ginekolog odpowiada
wyniki morfologii
test ciążowy z krwi
farbowanie włosów w ciąży
tampony 2 m-ce po porodzie?
KRWAWIENIE W 1 TRYMESTRZE CIĄŻY
Przezierność karkowa
przemiana materii a ciąża
Do Lila :)
Diagnostyka przezierności
TSH jaka norma dla noworodka!!!!!!! prosze o odpowiedź
Po czym poznać, że szyjka się skraca lub rozwiera
Ciążą a zabieg chirurgiczny
Pytanie do pana dr- ciąża a poziom hcg
Do pana Doktora
Pytanie do Pana doktora. Bardzo proszę o odpowiedź !
Wyniki USG proszę o interpretację
jak to możliwe
DO PANA DOKTORA - CRP
herbata lipowa
CRP 34 proszę o radę
zzo - kiedy się podaje?
wynik HISTOPATOLOGICZNY po poronieniu..co to znaczy
Co to moze byc ?????
Do pana doktora
Do doktora Sławka
Dziwny ból...
ciąża i okres...
pomoc w interpretacji USG
czy to juz zapalenie pochwy?
Pytanie do Pana doktora-ciąża chemiczna
Paciorkowiec, skracająca się szyjka :(
Nieszczęsny cukier.... proszę o odpowiedź
do pana doktora
twardnienie brzucha w 26 tyg. - do dr.
jaki poród przy astmie?
Czy inseminacja moze byc refundowana ???
pytanie
Torbiel prosze o pomoc!!!!
Panie` Doktorze mam pewien problem
półpasiec


  


Losowe tematy
Strona główna - Ciąża
  Wielu rodziców pragnie, aby narodziny ich dziecka miały indywidualny, niepowtarzalny charakter. By były rodzinnym świętem. A tymczasem w świat intymnych małżeńskich i rodzicielskich uczuć wkraczają personel medyczny, wiedza i technika medyczna. Może to utrudnić przyszłym rodzicom radosne przeżywanie narodzin dziecka. Trudno im zaakceptować szereg czynności medycznych związanych z opieką lekarską w okresie ciąży i porodu. Zwłaszcza gdy wystąpią powikłania wymagające leczenia w oddziałach patologii ciąży, lub zabiegów położniczych. A przecież najważniejsze jest urodzenie zdrowego noworodka i zachowanie zdrowia matki. Temu podporządkowane są wszelkie procedury i badania medyczne. To prawda, że czasem uciążliwe, może czasochłonne. Większość z nich potwierdza jedynie prawidłowy przebieg ciąży. A jednak są konieczne. Na ich podstawie można przewidywać wiele nieprawidłowości i odpowiednio im przeciwdziałać. Taki jest sens współczesnej praktyki medycznej: wykrywać i zapobiegać poprzez skuteczne uprzedzające działanie.

  I tak: w pierwszej połowie ciąży dominuje uczucie niepewności, a często także niepokoju i przygnębienia. W tym okresie kobieta staje się szczególnie wrażliwa na reakcje najbliższych. Przywiązuje do nich dużą wagę i szuka w nich odpowiedzi na pytania: Czy jest akceptowana w nowej roli? Jak najbliżsi odbierają jej odmienny stan? Czy tak jak ona są szczęśliwi i dumni? Niepokój może budzić sytuacja rodzinna i zawodowa, perspektywa nowych obowiązków i związanych z tym wyrzeczeń. W przypadku, gdy jest to pierwsza ciąża, pojawia się lęk przed nieznanym. Do tego dochodzi niepokój o prawidłowy rozwój ciąży.

  W drugiej połowie ciąży kobiety stają się bardzo zdecydowane. Jeżeli wcześniej przyszła mama nie wiedziała np., czy zasłony mają być żółte czy zielone, albo gdzie postawić łóżeczko dziecka, teraz najczęściej nie ma problemu z podjęciem szybkiej decyzji. Dla wielu kobiet to czas remontów, przemeblowywania, urządzania pokoju lub kącika dla dziecka. Można powiedzieć, że w tym okresie przyszła matka wije gniazdko dla potomstwa. Oczywiście i teraz mogą pojawiać się chwile niepewności, pogorszenia samopoczucia, ale zdarza się to rzadziej.

Objawy ciąży Ciąża Bezpłodność Antykoncepcja Ginekologia Ciąża bliźniacza Poród Laktacja Przepisy kulinarne Niania Choroby dzieci Ciąża i prawo

Nieszczęsny cukier.... proszę o odpowiedź

  Witam doktorze!!! Mam problem ponieważ oglądałam moje wyniki ostanich badań i martwię się o cukier. Robiłam badania na krzywa cukrowa i tak na czczo mam 62,8 mg po obciążeniu glukozą po godzinie 115,4 mg. Z tego co wiem to chyba nie jest źle natomiast w moczu wyszło, że cukier mam 1000 mg. Dlaczego tak jest??? Dodam, że badania były robione tego samego dnia o tej samej porze. Morfologia, Mocz i krzywa cukrowa. Dziekuję za odpowiedź. Pozdrawiam!!! Ciąża 27 tydzień

  ja mam podobnie tylko moja krzywa cukrowa byla 3 stopnia - wyniki w mormie. A w moczu tez mam cukier od 1,5 miesiaca

No to o co w końcu chodzi....

  Kurcze... a precyzował Ci już lekarz Twoje wyniki? Dlaczego takie są? Doktorze o co wkońcu chodzi z tym cukrem w moczu??

  Cukromocz w ciąży zdarza się czesto i przy dobej krzywej nic z tego nie wynika, może oprócz czestrzych infekcji w ukł. moczowym. SWWięcej informacji na ten temat: forum ciąża

Kolejna ciąża po cesarskim cięciu

Moje pytanie dotyczy cesarskiego cięcia. 5 miesięcy temu moja żona urodziła cudowną córeczkę właśnie w ten sposób. Powodem cesarskiego cięcia było bardzo wysokie ciśnienie, którego lekarze nie mogli unormować. Na początku próbowali wywołać poród naturalnie, lecz w końcu podjęli decyzję o cesarskim cięciu. Po porodzie lekarz powiedział, aby nie zachodziła w ciążę w okresie 2-3 lat. Obecnie moja żona jest znów w ciąży. Bardzo się boję o jej zdrowie i o maleństwo, które nosi w sobie. Moje pytanie: jakie zagrożenia mogą wystąpić w jej sytuacji i co może nas spotkać? Najgroźniejsze powikłania, które można przewidzieć, że się zdarzą, to ponowne pojawienie się nadciśnienia ze wszystkimi jego konsekwencjami (może wystąpić wcześniej i być o takim samym lub cięższym przebiegu)i bezobjawowe rozejście się macicy w bliźnie po cięciu cesarskim. Oba powikłania są bardzo poważne, mogą zagrażać zarówno zdrowiu żony, jak i dziecka. Trzeba jednak wiedzieć, że wprawdzie ryzyko ich wystąpienia jest, ale wcale nie znaczy, że do nich dojdzie i dlatego żona powinna znajdować się pod bardzo troskliwą opieką lekarską.
Copyright ©2006 ciaza.emama.eu. All rights reserved.
       ciaza.emama.eu/index.php?l=6261&p=6355
Zabawki Mustela Zabawki Matern Program