Ginekolog odpowiada
wyniki morfologii
test ciążowy z krwi
farbowanie włosów w ciąży
tampony 2 m-ce po porodzie?
KRWAWIENIE W 1 TRYMESTRZE CIĄŻY
Przezierność karkowa
przemiana materii a ciąża
Do Lila :)
Diagnostyka przezierności
TSH jaka norma dla noworodka!!!!!!! prosze o odpowiedź
Po czym poznać, że szyjka się skraca lub rozwiera
Ciążą a zabieg chirurgiczny
Pytanie do pana dr- ciąża a poziom hcg
Do pana Doktora
Pytanie do Pana doktora. Bardzo proszę o odpowiedź !
Wyniki USG proszę o interpretację
jak to możliwe
DO PANA DOKTORA - CRP
herbata lipowa
CRP 34 proszę o radę
zzo - kiedy się podaje?
wynik HISTOPATOLOGICZNY po poronieniu..co to znaczy
Co to moze byc ?????
Do pana doktora
Do doktora Sławka
Dziwny ból...
ciąża i okres...
pomoc w interpretacji USG
czy to juz zapalenie pochwy?
Pytanie do Pana doktora-ciąża chemiczna
Paciorkowiec, skracająca się szyjka :(
Nieszczęsny cukier.... proszę o odpowiedź
do pana doktora
twardnienie brzucha w 26 tyg. - do dr.
jaki poród przy astmie?
Czy inseminacja moze byc refundowana ???
pytanie
Torbiel prosze o pomoc!!!!
Panie` Doktorze mam pewien problem
półpasiec


  


Losowe tematy
Strona główna - Ciąża
  Wielu rodziców pragnie, aby narodziny ich dziecka miały indywidualny, niepowtarzalny charakter. By były rodzinnym świętem. A tymczasem w świat intymnych małżeńskich i rodzicielskich uczuć wkraczają personel medyczny, wiedza i technika medyczna. Może to utrudnić przyszłym rodzicom radosne przeżywanie narodzin dziecka. Trudno im zaakceptować szereg czynności medycznych związanych z opieką lekarską w okresie ciąży i porodu. Zwłaszcza gdy wystąpią powikłania wymagające leczenia w oddziałach patologii ciąży, lub zabiegów położniczych. A przecież najważniejsze jest urodzenie zdrowego noworodka i zachowanie zdrowia matki. Temu podporządkowane są wszelkie procedury i badania medyczne. To prawda, że czasem uciążliwe, może czasochłonne. Większość z nich potwierdza jedynie prawidłowy przebieg ciąży. A jednak są konieczne. Na ich podstawie można przewidywać wiele nieprawidłowości i odpowiednio im przeciwdziałać. Taki jest sens współczesnej praktyki medycznej: wykrywać i zapobiegać poprzez skuteczne uprzedzające działanie.

  I tak: w pierwszej połowie ciąży dominuje uczucie niepewności, a często także niepokoju i przygnębienia. W tym okresie kobieta staje się szczególnie wrażliwa na reakcje najbliższych. Przywiązuje do nich dużą wagę i szuka w nich odpowiedzi na pytania: Czy jest akceptowana w nowej roli? Jak najbliżsi odbierają jej odmienny stan? Czy tak jak ona są szczęśliwi i dumni? Niepokój może budzić sytuacja rodzinna i zawodowa, perspektywa nowych obowiązków i związanych z tym wyrzeczeń. W przypadku, gdy jest to pierwsza ciąża, pojawia się lęk przed nieznanym. Do tego dochodzi niepokój o prawidłowy rozwój ciąży.

  W drugiej połowie ciąży kobiety stają się bardzo zdecydowane. Jeżeli wcześniej przyszła mama nie wiedziała np., czy zasłony mają być żółte czy zielone, albo gdzie postawić łóżeczko dziecka, teraz najczęściej nie ma problemu z podjęciem szybkiej decyzji. Dla wielu kobiet to czas remontów, przemeblowywania, urządzania pokoju lub kącika dla dziecka. Można powiedzieć, że w tym okresie przyszła matka wije gniazdko dla potomstwa. Oczywiście i teraz mogą pojawiać się chwile niepewności, pogorszenia samopoczucia, ale zdarza się to rzadziej.

Objawy ciąży Ciąża Bezpłodność Antykoncepcja Ginekologia Ciąża bliźniacza Poród Laktacja Przepisy kulinarne Niania Choroby dzieci Ciąża i prawo

Paciorkowiec, skracająca się szyjka :(

  Panie doktorze mam pytanie i bardzo prosze o odpowiedz. Obecnie mieszkam z siostra od kilku lat w Wielkiej Brytanii gdzie niestety opieka medyczna jest na bardzo, bardzo niskim poziomie :( Moja siostra jest w 22 tygodniu ciąży. W 21 tygodniu trafila na pogotowie z powodu plamien. Okazalo sie ze skraca jej sie szyjka macicy, wzieto wymaz z pochwy. Dzis przyszly wyniki wymazu - okazało sie ze ma bakterie "GBS streptococcus" .Z tego co sie zorientowalysmy to paciorkowiec. Tutaj zaproponowano siostrze jako jedyna możliwośc leczenia podanie antybiotyku w jak najwczesniejszej fazie porodu i po czterech godzinach następnej dawki - minimum dwoch dawek. Ten antybiotyk to penicylina. Siostra jednak jest na nia uczulona. W związku z tym mam pytania - co by pan doktor zalecił siostrze przy skracającej sie szyjce i czy są jakies możliwości leczenia tego paciorkowca jeszcze w czasie ciąży ? Dodam też że tutaj nie zalecono siostrze ani pobytu w szpitalu na obserwacji w związku ze skracaniem się szyjki ani właściwie nic innego .W Wielkiej Brytanii ciążę prowadzi położna ale pierwsze spotkanie z nią siostra ma dopiero 4 stycznia. Nie przysluguje jej tez juz wiecej badanie usg -pierwsze miala w 12 tygodniu ciązy, drugie w 21 tygodniu - przy czym jesli chodzi o to drugie badanie to tylko dowiedziala sie ze wymiary maluszka sa prawidlowe jak na 21 tydzien (ale jakie konkretnie to juz nie powiedzieli)i potwierdzono ze szyjka sie jej skraca .Bardzo prosze tez o odpowiedz czym taki paciorkowiec grozi nienarodzonemu maluszkowi???

  Czesc nie jestem lekarzem, ale rowniez jestem nosicielka tego paciorkowca. Nie chce cie straszyc, ale maja poprzednia ciaza zakonczyla sie przedwczesnie z powodu wlasnie group B strep (20 tydzien ciazy) - paciorkowiec przyczynil sie do przedwczesnego przerwania wod plodowych, lekarze nie mogli mi pomoc. Oczywiscie, ze twoja siostra moze sie leczyc, musi poprosic lekarza o zrobienie wymazu i jezeli paciorkowiec bedzie sie kolonizowal zostana jej podane antybiotyki juz teraz. W obecnej ciazy mam robiony wymaz co 4 tygodnie i jak na razie jest o.k Trzymam kciuki - pozdrawiam.

  Ja tez mieszkam w UK. Z ta opieka nie jest tak tragicznie, twoja siostra moze przyspieszyc wizyte.

  Nowika -dziekuje za odpowiedz :) Powiedz mi prosze czy leczysz sie prywatnie czy przez NHS ? Bo jak moja siostra dostala informacje z wynikiem wymazu (ze jest paciorkowiec) to nastepny wymaz kazali jej zrobic prywatnie miedzy 35 a 37 tygodniem ciąży. I nie zalecili żadnych antybiotykow w czasie ciąży - dopiero podczs porodu. Prosze napisz jak to wygladało u ciebie.

  Przy uczuleniu na Penicyline dajemy do porodu Erytromycynę. Leczenie w ciąży dyskusyjne. SWWięcej informacji na ten temat: forum ciąża

Ciąża a nadciśnienie

Przygotowuje sie do ciąży. Choruję na nadciśnienie: 140/95, 150/100 a nawet 160/107. W tej chwili raz dziennie zażywam Enarenal 10mg. Co może grozić dziecku przy takim ciśnieniu? I czy można ten lek stosować w ciąży? Enarenalu nie można stosować w ciąży. Powinna Pani zgłosić się do lekarza prowadzącego i powiedzieć o swoich planach. Zostanie Pani ustawiona na innych lekach. Ciąża u kobiety z nadciśnieniem tętniczym jest ciążą wysokiego ryzyka i wymaga szczególnie troskliwej opieki zarówno ginekologa, jak i internisty. Powikłania dla matki i dziecka w dużej mierze zależą od wartości ciśnienia podczas całej ciąży. Do najczęstszych u dziecka należą: hypotrofia (dziecko niedożywione wewnątrzmacicznie), wcześniactwo (wynikające z konieczności wcześniejszego ukończenia ciąży) i wszystkie powikłania z tym związane oraz większe ryzyko niedotlenienia ostrego lub przewlekłego. U matki istnieje zwiększone ryzyko wszystkich tych powikłań naczyniowych, które mogą wystąpić również przed ciążą (wylew, udar) oraz przedwczesnego odklejenia łożyska i powikłań związanych z częstszym wykonywaniem cięć cesarskich. Powikłania powyższe występują rzadko, jeśli pacjentka ma prawidłowe ciśnienie (na lekach) i nie wystąpią inne schorzenia (choroby nerek, cukrzyca).
Copyright ©2006 ciaza.emama.eu. All rights reserved.
       ciaza.emama.eu/index.php?l=6263&p=6355
Zabawki Mustela Zabawki Matern Program