Ginekolog odpowiada
Pytanie do pana dr- ciąża a poziom hcg
Do pana Doktora
Pytanie do Pana doktora. Bardzo proszę o odpowiedź !
Wyniki USG proszę o interpretację
jak to możliwe
DO PANA DOKTORA - CRP
herbata lipowa
CRP 34 proszę o radę
zzo - kiedy się podaje?
wynik HISTOPATOLOGICZNY po poronieniu..co to znaczy
Co to moze byc ?????
Do pana doktora
Do doktora Sławka
Dziwny ból...
ciąża i okres...
pomoc w interpretacji USG
czy to juz zapalenie pochwy?
Pytanie do Pana doktora-ciąża chemiczna
Paciorkowiec, skracająca się szyjka :(
Nieszczęsny cukier.... proszę o odpowiedź
do pana doktora
twardnienie brzucha w 26 tyg. - do dr.
jaki poród przy astmie?
Czy inseminacja moze byc refundowana ???
pytanie
Torbiel prosze o pomoc!!!!
Panie` Doktorze mam pewien problem
półpasiec
Formy wzrostowe w jajnikach
Trucie zęba w ciąży.
do doktora Sławka
ciąża a poranne przeciąganie się
okres i seks
do doktora Sławka
szczepienie
ostre bóle kości
ZAPALENIE PECHERZA A CIAZA
jak to jest
Proszę o odpowiedzieć
Ciąża a pęcherzyk żółciowy-panie doktorze pomocy!


  


Losowe tematy
Strona główna - Ciąża
  Wielu rodziców pragnie, aby narodziny ich dziecka miały indywidualny, niepowtarzalny charakter. By były rodzinnym świętem. A tymczasem w świat intymnych małżeńskich i rodzicielskich uczuć wkraczają personel medyczny, wiedza i technika medyczna. Może to utrudnić przyszłym rodzicom radosne przeżywanie narodzin dziecka. Trudno im zaakceptować szereg czynności medycznych związanych z opieką lekarską w okresie ciąży i porodu. Zwłaszcza gdy wystąpią powikłania wymagające leczenia w oddziałach patologii ciąży, lub zabiegów położniczych. A przecież najważniejsze jest urodzenie zdrowego noworodka i zachowanie zdrowia matki. Temu podporządkowane są wszelkie procedury i badania medyczne. To prawda, że czasem uciążliwe, może czasochłonne. Większość z nich potwierdza jedynie prawidłowy przebieg ciąży. A jednak są konieczne. Na ich podstawie można przewidywać wiele nieprawidłowości i odpowiednio im przeciwdziałać. Taki jest sens współczesnej praktyki medycznej: wykrywać i zapobiegać poprzez skuteczne uprzedzające działanie.

  I tak: w pierwszej połowie ciąży dominuje uczucie niepewności, a często także niepokoju i przygnębienia. W tym okresie kobieta staje się szczególnie wrażliwa na reakcje najbliższych. Przywiązuje do nich dużą wagę i szuka w nich odpowiedzi na pytania: Czy jest akceptowana w nowej roli? Jak najbliżsi odbierają jej odmienny stan? Czy tak jak ona są szczęśliwi i dumni? Niepokój może budzić sytuacja rodzinna i zawodowa, perspektywa nowych obowiązków i związanych z tym wyrzeczeń. W przypadku, gdy jest to pierwsza ciąża, pojawia się lęk przed nieznanym. Do tego dochodzi niepokój o prawidłowy rozwój ciąży.

  W drugiej połowie ciąży kobiety stają się bardzo zdecydowane. Jeżeli wcześniej przyszła mama nie wiedziała np., czy zasłony mają być żółte czy zielone, albo gdzie postawić łóżeczko dziecka, teraz najczęściej nie ma problemu z podjęciem szybkiej decyzji. Dla wielu kobiet to czas remontów, przemeblowywania, urządzania pokoju lub kącika dla dziecka. Można powiedzieć, że w tym okresie przyszła matka wije gniazdko dla potomstwa. Oczywiście i teraz mogą pojawiać się chwile niepewności, pogorszenia samopoczucia, ale zdarza się to rzadziej.

Objawy ciąży Ciąża Bezpłodność Antykoncepcja Ginekologia Ciąża bliźniacza Poród Laktacja Przepisy kulinarne Niania Choroby dzieci Ciąża i prawo

czy to juz zapalenie pochwy?

  Panie doktorze, proszę o pomoc. Jestem w 40 tyg. ciązy i ostatnie badanie moczu wykazało: Krwinki białe 25-30 wpw Składniki mineralne: l. bakterie wpw Nabłonki: poj. wpw owalne 0-1wpw Czy mam zapalenie pochwy? Jesli tak, to czy w takiej zaawansowanej ciązy leczy sie je czy czeka się do rozwiązania? Czy może bakterie mogą wpłynąć na zdrowie bądź zycie dziecka? Z góry dziekuję za pomoc.

  Nie, to infekcja w ukł. moczowym. Urosept 3 x 2tab i wit. c 3 x 1 tab. SWWięcej informacji na ten temat: forum ciąża

Przeciwciała MN a ciąża

Wykryto u mnie przeciwciała anty -M. Ja mam grupe krwi 0Rh+ z podgrupą D, mój mąż ma również grupę 0Rh+, więc konflikt serologiczny nie wchodzi w grę. Co oznacza to przeciwciało i czy zagraża dziecku? Podobnie jak konflikt w grupach głównych, grupie Rh, może wystapić konflikt w grupie MN. Mniej się o nim mówi i jest mniej znany, ponieważ występuje znacznie rzadziej. Konsekwencje konfliktu uzależnione są od poziomu przeciwciał. U dziecka przeciwciała mogą wywołać niedokrwistość i żółtaczkę. Jeśli wiadomo jest, że są przeciwciała, wykonuje się rutynowo odpowiednie badania i ewentualnie, jeśli jest taka potrzeba, wdraża się leczenie. Nie ma zagrożenia dla dziecka. Do immunizacji dochodzi najczęście podczas ciąży lub porodu (któreś z Pani dzieci ma grupę M) lub podczas przetoczenia krwi.
Copyright ©2006 ciaza.emama.eu. All rights reserved.
       ciaza.emama.eu/index.php?l=6266&p=6315
Zabawki Mustela Zabawki Matern Program