Ginekolog odpowiada
wyniki morfologii
test ciążowy z krwi
farbowanie włosów w ciąży
tampony 2 m-ce po porodzie?
KRWAWIENIE W 1 TRYMESTRZE CIĄŻY
Przezierność karkowa
przemiana materii a ciąża
Do Lila :)
Diagnostyka przezierności
TSH jaka norma dla noworodka!!!!!!! prosze o odpowiedź
Po czym poznać, że szyjka się skraca lub rozwiera
Ciążą a zabieg chirurgiczny
Pytanie do pana dr- ciąża a poziom hcg
Do pana Doktora
Pytanie do Pana doktora. Bardzo proszę o odpowiedź !
Wyniki USG proszę o interpretację
jak to możliwe
DO PANA DOKTORA - CRP
herbata lipowa
CRP 34 proszę o radę
zzo - kiedy się podaje?
wynik HISTOPATOLOGICZNY po poronieniu..co to znaczy
Co to moze byc ?????
Do pana doktora
Do doktora Sławka
Dziwny ból...
ciąża i okres...
pomoc w interpretacji USG
czy to juz zapalenie pochwy?
Pytanie do Pana doktora-ciąża chemiczna
Paciorkowiec, skracająca się szyjka :(
Nieszczęsny cukier.... proszę o odpowiedź
do pana doktora
twardnienie brzucha w 26 tyg. - do dr.
jaki poród przy astmie?
Czy inseminacja moze byc refundowana ???
pytanie
Torbiel prosze o pomoc!!!!
Panie` Doktorze mam pewien problem
półpasiec


  


Losowe tematy
Strona główna - Ciąża
  Wielu rodziców pragnie, aby narodziny ich dziecka miały indywidualny, niepowtarzalny charakter. By były rodzinnym świętem. A tymczasem w świat intymnych małżeńskich i rodzicielskich uczuć wkraczają personel medyczny, wiedza i technika medyczna. Może to utrudnić przyszłym rodzicom radosne przeżywanie narodzin dziecka. Trudno im zaakceptować szereg czynności medycznych związanych z opieką lekarską w okresie ciąży i porodu. Zwłaszcza gdy wystąpią powikłania wymagające leczenia w oddziałach patologii ciąży, lub zabiegów położniczych. A przecież najważniejsze jest urodzenie zdrowego noworodka i zachowanie zdrowia matki. Temu podporządkowane są wszelkie procedury i badania medyczne. To prawda, że czasem uciążliwe, może czasochłonne. Większość z nich potwierdza jedynie prawidłowy przebieg ciąży. A jednak są konieczne. Na ich podstawie można przewidywać wiele nieprawidłowości i odpowiednio im przeciwdziałać. Taki jest sens współczesnej praktyki medycznej: wykrywać i zapobiegać poprzez skuteczne uprzedzające działanie.

  I tak: w pierwszej połowie ciąży dominuje uczucie niepewności, a często także niepokoju i przygnębienia. W tym okresie kobieta staje się szczególnie wrażliwa na reakcje najbliższych. Przywiązuje do nich dużą wagę i szuka w nich odpowiedzi na pytania: Czy jest akceptowana w nowej roli? Jak najbliżsi odbierają jej odmienny stan? Czy tak jak ona są szczęśliwi i dumni? Niepokój może budzić sytuacja rodzinna i zawodowa, perspektywa nowych obowiązków i związanych z tym wyrzeczeń. W przypadku, gdy jest to pierwsza ciąża, pojawia się lęk przed nieznanym. Do tego dochodzi niepokój o prawidłowy rozwój ciąży.

  W drugiej połowie ciąży kobiety stają się bardzo zdecydowane. Jeżeli wcześniej przyszła mama nie wiedziała np., czy zasłony mają być żółte czy zielone, albo gdzie postawić łóżeczko dziecka, teraz najczęściej nie ma problemu z podjęciem szybkiej decyzji. Dla wielu kobiet to czas remontów, przemeblowywania, urządzania pokoju lub kącika dla dziecka. Można powiedzieć, że w tym okresie przyszła matka wije gniazdko dla potomstwa. Oczywiście i teraz mogą pojawiać się chwile niepewności, pogorszenia samopoczucia, ale zdarza się to rzadziej.

Objawy ciąży Ciąża Bezpłodność Antykoncepcja Ginekologia Ciąża bliźniacza Poród Laktacja Przepisy kulinarne Niania Choroby dzieci Ciąża i prawo

Dziwny ból...

  Od niedzieli mam czasami dziwny ból w dole brzuszka i tak jakby w środku w wejściu do pochwy... jestem w 26 tc i nie wiem czy to jest cos groźnego czy nie mam sie czym martwić... Ten ból występuje tylko wtedy gdy sie ruszam, chodze, wstaje, przekręcam sie na łóżku i nie za każdym razem on sie pojawia. Prosze o odpowiedz czy mam sie martwic czy z Dzidziusiem wszystko wporządku?? Pozdrawiam Sonia

  Brzmi niegroznie. SWWięcej informacji na ten temat: forum ciąża

Antykoncepcja hormonalna a ochrona układu żylnego

Mam 26 lat. Od 3 miesięcy zażywam Harmonet. Wiem, że antykoncepcja hormonalna ma negatywny wpływ na układ żylny, czego się właśnie obawiam - a najbardziej zakrzepicy. Czy w związku z tym warto razem z Harmonetem profilaktycznie zażywać leki typu Troxerutin, Detralex bądź Aspirin Protect? Czy takied działanie ma sens? Czy pomoże zniwelować negatywny wpływ hormonów na żyły? Czy zminimalizuje ryzyko wystąpienia zakrzepicy? Jeśli tak, to który lek będzie najbardziej odpowiedni? Czy nie osłabi on działania antykoncepcyjnego Harmonetu? Jak długo go stosować i co jaki czas robić przerwy i na jak długo? Wymienione przez Panią leki nieco zmniejszają ryzyko zakrzepicy w ogóle, być może również u kobiet stosujących antykoncepcję hormonalną, ale to zagadnienie nie było jak dotychczas przedmiotem badań i nie wiadomo, czy tak jest rzeczywiście. Dlatego nie wiem, czy przyjmowanie leków ma sens i czy zmniejszy ryzyko zakrzepicy w związku ze stosowaniem antykoncepcji hormonalnej. Nikt nie zaleca stosowania tych leków u kobiet przyjmujących tabletki bez wyraźnych wskazań. Nie są one wolne od działań niekorzystnych. Ze stosowaniem antykoncepcji hormonalnej i powikłaniami zakrzepowo-zatorowymi jest tak, że jeżeli jest jakiekolwiek ryzyko wystąpienia tych powikłań stosowanie antykoncepcji jest bezwzględnie przeciwwskazane. Natomiast powyższe leki na pewno nie osłabiają działania antykoncepcyjnego Harmonetu.
Copyright ©2006 ciaza.emama.eu. All rights reserved.
       ciaza.emama.eu/index.php?l=6277&p=6355
Zabawki Mustela Zabawki Matern Program