Ginekolog odpowiada
wyniki morfologii
test ciążowy z krwi
farbowanie włosów w ciąży
tampony 2 m-ce po porodzie?
KRWAWIENIE W 1 TRYMESTRZE CIĄŻY
Przezierność karkowa
przemiana materii a ciąża
Do Lila :)
Diagnostyka przezierności
TSH jaka norma dla noworodka!!!!!!! prosze o odpowiedź
Po czym poznać, że szyjka się skraca lub rozwiera
Ciążą a zabieg chirurgiczny
Pytanie do pana dr- ciąża a poziom hcg
Do pana Doktora
Pytanie do Pana doktora. Bardzo proszę o odpowiedź !
Wyniki USG proszę o interpretację
jak to możliwe
DO PANA DOKTORA - CRP
herbata lipowa
CRP 34 proszę o radę
zzo - kiedy się podaje?
wynik HISTOPATOLOGICZNY po poronieniu..co to znaczy
Co to moze byc ?????
Do pana doktora
Do doktora Sławka
Dziwny ból...
ciąża i okres...
pomoc w interpretacji USG
czy to juz zapalenie pochwy?
Pytanie do Pana doktora-ciąża chemiczna
Paciorkowiec, skracająca się szyjka :(
Nieszczęsny cukier.... proszę o odpowiedź
do pana doktora
twardnienie brzucha w 26 tyg. - do dr.
jaki poród przy astmie?
Czy inseminacja moze byc refundowana ???
pytanie
Torbiel prosze o pomoc!!!!
Panie` Doktorze mam pewien problem
półpasiec


  


Losowe tematy
Strona główna - Ciąża
  Wielu rodziców pragnie, aby narodziny ich dziecka miały indywidualny, niepowtarzalny charakter. By były rodzinnym świętem. A tymczasem w świat intymnych małżeńskich i rodzicielskich uczuć wkraczają personel medyczny, wiedza i technika medyczna. Może to utrudnić przyszłym rodzicom radosne przeżywanie narodzin dziecka. Trudno im zaakceptować szereg czynności medycznych związanych z opieką lekarską w okresie ciąży i porodu. Zwłaszcza gdy wystąpią powikłania wymagające leczenia w oddziałach patologii ciąży, lub zabiegów położniczych. A przecież najważniejsze jest urodzenie zdrowego noworodka i zachowanie zdrowia matki. Temu podporządkowane są wszelkie procedury i badania medyczne. To prawda, że czasem uciążliwe, może czasochłonne. Większość z nich potwierdza jedynie prawidłowy przebieg ciąży. A jednak są konieczne. Na ich podstawie można przewidywać wiele nieprawidłowości i odpowiednio im przeciwdziałać. Taki jest sens współczesnej praktyki medycznej: wykrywać i zapobiegać poprzez skuteczne uprzedzające działanie.

  I tak: w pierwszej połowie ciąży dominuje uczucie niepewności, a często także niepokoju i przygnębienia. W tym okresie kobieta staje się szczególnie wrażliwa na reakcje najbliższych. Przywiązuje do nich dużą wagę i szuka w nich odpowiedzi na pytania: Czy jest akceptowana w nowej roli? Jak najbliżsi odbierają jej odmienny stan? Czy tak jak ona są szczęśliwi i dumni? Niepokój może budzić sytuacja rodzinna i zawodowa, perspektywa nowych obowiązków i związanych z tym wyrzeczeń. W przypadku, gdy jest to pierwsza ciąża, pojawia się lęk przed nieznanym. Do tego dochodzi niepokój o prawidłowy rozwój ciąży.

  W drugiej połowie ciąży kobiety stają się bardzo zdecydowane. Jeżeli wcześniej przyszła mama nie wiedziała np., czy zasłony mają być żółte czy zielone, albo gdzie postawić łóżeczko dziecka, teraz najczęściej nie ma problemu z podjęciem szybkiej decyzji. Dla wielu kobiet to czas remontów, przemeblowywania, urządzania pokoju lub kącika dla dziecka. Można powiedzieć, że w tym okresie przyszła matka wije gniazdko dla potomstwa. Oczywiście i teraz mogą pojawiać się chwile niepewności, pogorszenia samopoczucia, ale zdarza się to rzadziej.

Objawy ciąży Ciąża Bezpłodność Antykoncepcja Ginekologia Ciąża bliźniacza Poród Laktacja Przepisy kulinarne Niania Choroby dzieci Ciąża i prawo

DO PANA DOKTORA - CRP

  Panie DOKTORZE bardzo proszę o radę CRP 19 mg/l LEUKOCYTY 10,1 Czy mam wykonać jakieś dodatkowe badania ? Czy konieczny jest antybiotyk ?

  Zapomniałam dodać, że to 19 tc.

  Badnie ogolne moczu i kontrola stomatologa. Powtórka badań z krwi po 3 tyg. Bez leków. SWWięcej informacji na ten temat: forum ciąża

Antykoncepcja hormonalna a uszkodzenia wzroku

W listopadzie 2006 roku zachorowałam na epiteliopatie barwnikową obu oczu, która spowodowała u mnie trwałe ubytki w widzeniu oraz zmiany w siatkówce i naczyniówce. Przyczyny choroby nie są znane, gdyż jest ona bardzo rzadką przypadłością. Zastanawiam się, czy zażywanie pigułek antykoncepcyjnych mogło mieć wpływ na wywołanie u mnie tej choroby. Czy powinnam zaprzestać zażywania pigułek mimo braku bezpośredniego powiązania ich z przyczyną choroby? I jakie właściwie problemy ze wzrokiem może wywołać stosowanie tabletek? Na temat związku choroby oczu ze stosowaniem antykoncepcji nie mogę się wypowiedzieć, ponieważ w żadnej publikacji na temat działań niepożądanych antykoncepcji nie spotkałam się z tym schorzeniem. Związki hormonalne zawarte w preparatach antykoncepcyjnych mogą sprzyjać powstawaniu zakrzepów w naczyniach żylnych, w tym naczyń oka i powodować w związku z tym różnego typu zaburzenia. Stwierdzono również większą skłonność do wysychania śluzówek oka, stąd nietolerancja soczewek kontaktowych. Jeden ze składników tabletki - progestagen, może przy ekspozycji na światło spowodować powstawanie ciemnych plam na skórze. Być może ma również jakiś wpływ na zwyrodnienie barwnikowe oka? Trudno jest to ocenić, nie ma badań na ten temat. Wydaje mi się, że stosowanie antykoncepcji hormonalnej powinna Pani przedyskutować z okulistą.
Copyright ©2006 ciaza.emama.eu. All rights reserved.
       ciaza.emama.eu/index.php?l=6304&p=6355
Zabawki Mustela Zabawki Matern Program