Ginekolog odpowiada
wyniki morfologii
test ciążowy z krwi
farbowanie włosów w ciąży
tampony 2 m-ce po porodzie?
KRWAWIENIE W 1 TRYMESTRZE CIĄŻY
Przezierność karkowa
przemiana materii a ciąża
Do Lila :)
Diagnostyka przezierności
TSH jaka norma dla noworodka!!!!!!! prosze o odpowiedź
Po czym poznać, że szyjka się skraca lub rozwiera
Ciążą a zabieg chirurgiczny
Pytanie do pana dr- ciąża a poziom hcg
Do pana Doktora
Pytanie do Pana doktora. Bardzo proszę o odpowiedź !
Wyniki USG proszę o interpretację
jak to możliwe
DO PANA DOKTORA - CRP
herbata lipowa
CRP 34 proszę o radę
zzo - kiedy się podaje?
wynik HISTOPATOLOGICZNY po poronieniu..co to znaczy
Co to moze byc ?????
Do pana doktora
Do doktora Sławka
Dziwny ból...
ciąża i okres...
pomoc w interpretacji USG
czy to juz zapalenie pochwy?
Pytanie do Pana doktora-ciąża chemiczna
Paciorkowiec, skracająca się szyjka :(
Nieszczęsny cukier.... proszę o odpowiedź
do pana doktora
twardnienie brzucha w 26 tyg. - do dr.
jaki poród przy astmie?
Czy inseminacja moze byc refundowana ???
pytanie
Torbiel prosze o pomoc!!!!
Panie` Doktorze mam pewien problem
półpasiec


  


Losowe tematy
Strona główna - Ciąża
  Wielu rodziców pragnie, aby narodziny ich dziecka miały indywidualny, niepowtarzalny charakter. By były rodzinnym świętem. A tymczasem w świat intymnych małżeńskich i rodzicielskich uczuć wkraczają personel medyczny, wiedza i technika medyczna. Może to utrudnić przyszłym rodzicom radosne przeżywanie narodzin dziecka. Trudno im zaakceptować szereg czynności medycznych związanych z opieką lekarską w okresie ciąży i porodu. Zwłaszcza gdy wystąpią powikłania wymagające leczenia w oddziałach patologii ciąży, lub zabiegów położniczych. A przecież najważniejsze jest urodzenie zdrowego noworodka i zachowanie zdrowia matki. Temu podporządkowane są wszelkie procedury i badania medyczne. To prawda, że czasem uciążliwe, może czasochłonne. Większość z nich potwierdza jedynie prawidłowy przebieg ciąży. A jednak są konieczne. Na ich podstawie można przewidywać wiele nieprawidłowości i odpowiednio im przeciwdziałać. Taki jest sens współczesnej praktyki medycznej: wykrywać i zapobiegać poprzez skuteczne uprzedzające działanie.

  I tak: w pierwszej połowie ciąży dominuje uczucie niepewności, a często także niepokoju i przygnębienia. W tym okresie kobieta staje się szczególnie wrażliwa na reakcje najbliższych. Przywiązuje do nich dużą wagę i szuka w nich odpowiedzi na pytania: Czy jest akceptowana w nowej roli? Jak najbliżsi odbierają jej odmienny stan? Czy tak jak ona są szczęśliwi i dumni? Niepokój może budzić sytuacja rodzinna i zawodowa, perspektywa nowych obowiązków i związanych z tym wyrzeczeń. W przypadku, gdy jest to pierwsza ciąża, pojawia się lęk przed nieznanym. Do tego dochodzi niepokój o prawidłowy rozwój ciąży.

  W drugiej połowie ciąży kobiety stają się bardzo zdecydowane. Jeżeli wcześniej przyszła mama nie wiedziała np., czy zasłony mają być żółte czy zielone, albo gdzie postawić łóżeczko dziecka, teraz najczęściej nie ma problemu z podjęciem szybkiej decyzji. Dla wielu kobiet to czas remontów, przemeblowywania, urządzania pokoju lub kącika dla dziecka. Można powiedzieć, że w tym okresie przyszła matka wije gniazdko dla potomstwa. Oczywiście i teraz mogą pojawiać się chwile niepewności, pogorszenia samopoczucia, ale zdarza się to rzadziej.

Objawy ciąży Ciąża Bezpłodność Antykoncepcja Ginekologia Ciąża bliźniacza Poród Laktacja Przepisy kulinarne Niania Choroby dzieci Ciąża i prawo

jak to możliwe

  Przeczytałam w jednej z gazet dla mam takie oto zdanie "Pierwszy dzień miesiączki może być zarazem pierwszym dniem ciąży, jeśli kilkanaście dni później nastąpi zapłodnienie." Jak to możliwe?

  Ciąze liczy się od pierwszego dnia ostatniej miesiaczki ponieważ trudno jest określic kiedy faktycznie doszło do zapłodnienia. Do pierwszego dnia ostatniej miesiączki dodajesz 1 rok, odejmujesz 3 m-ce i dodajesz 7 dni.

  Dzięki. To wiem. Zmyliło mnie to zdanie ponieważ nie było żadej wzmianki na temat obliczania terminu porodu, tylko tak rzucone jedno zdanie. PozdrawiamWięcej informacji na ten temat: forum ciąża

Ćwiczenia pochwy a nacinanie krocza

Chciałabym się dowiedzieć, jakie ćwiczenia mogę wykonywać, aby uniknąć nacinania krocza podczas porodu. Czy podczas znieczulenia ZOP można uniknąć nacinania krocza? Nacinanie krocza jest zależne od przebiegu porodu i stosowane jest, aby zapobiec jego pęknięciu. Pękaniu ścian pochwy i mięśni sprzyjają stany zapalne, trzeba więc sprawdzić, czy jest stan zapalny i ewentualnie przeprowadzić stosowane leczenie. Dobrze jest nauczyć się świadomie rozluźniać mięśnie krocza. Radzę również poinformować położną obecną przy porodzie, jakie ma Pani życzenie odnośnie nacinania krocza (jest to ważne również ze względu na nieco inne prowadzenie II okresu porodu) i zaufać jej, że krocze będzie nacięte jedynie wtedy, gdy będzie taka potrzeba, gdy będzie to korzystniejsze dla Pani i dziecka. Znieczulenie zewnątrzoponowe nie ma wpływu na potrzebę lub nie nacinania krocza.
Copyright ©2006 ciaza.emama.eu. All rights reserved.
       ciaza.emama.eu/index.php?l=6305&p=6355
Zabawki Mustela Zabawki Matern Program